Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук України



конференції по птахівництву

Графік роботи

ПН - ПТ з 8-00 до 17-00, перерва з 12-00 до 13-00

Онлайн калькулятори

Розрахунки прибутку та економічної ефективності (відгодівля птиці на м'ясо, виробництво харчових яєць, інкубація яєць птиці). Тепер розрахунки по фермі можна робити безпосередньо на сайті ЦОП. Все просто ! Свої числові дані необхідно увести у форму на сайті та натиснути на кнопку рахувати. Результати розрахунків відразу будуть виведені на екран.

Перейти >>>

  • Розробка ресурсозберігаючих технологій виробництва продукції птахівництва в присадибних, фермерських та спеціалізованих господарствах.

 
Мельник Володимир Олексійович,
кандидат с-г наук

Напрями досліджень:

  • Розробка ресурсозберігаючих технологій виробництва продукції птахівництва в присадибних, фермерських та спеціалізованих господарствах.
  • Обгрунтування та розробка вихідних вимог до обладнання для механізації технологічних процесів у птахівництві.
  • Розробка нормативно-технічної документації для галузі птахівництва; (Норми технологічного проектування, стандарти, типові технології виробництва продукції птахівництва, рекомендації, довідники тощо).
  • Науково-технічна допомога птахівничим підприємствам усіх типів з актуальних проблем птахівництва.
  • Організація роботи комп'ютерної мережі, підтримка і супровід роботи сайту www.avianua.com, www.market.avianua.com

Консультації

Послуги


Тел.: (05747) 78-000 ; E-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

  • Розробка ресурсозберігаючих технологій виробництва продукції птахівництва в сучасних умовах дефіциту і дорожнечі енергоносіїв та інших ресурсів розроблені нами технологічні прийоми дають можливість суттєво зменшити витрати енергоносіїв і підвищити продуктивність та збереженість як при вирощуванні молодняку, так і при утриманні дорослої птиці.
  • Комп'ютеризована модель освітлення пташникаВикористання розроблених у процесі експериментальних досліджень номограм освітленості залежно від виду та номінальної потужності джерел світла, методики розрахунку систем освітлення на основі введення нового поняття середньоінтегральної освітленості і комп'ютеризованої математичної моделі системи освітлення пташників дозволяє спростити вибір систем освітлення, як на стадії проектування пташників, так і при заміні однієї системи освітлення іншою в існуючих приміщеннях, визначати найбільш ефективне розміщення світильників, потужність, тип і режим роботи джерел світла з точки зору забезпечення нормативних або близьких до них рівнів освітленості.
  • Економ-плюс | управління освітленістю пташниківЛабораторно-виробничі випробування розроблених на основі наших вихідних вимог мікропроцесорних регуляторів напруги змінного струму «Економ-Плюс» засвідчили, що вони дають можливість в широких межах за відповідними програмами та з урахуванням показань датчиків температури повітря плавно змінювати освітленість і повітрообмін в птахівничих приміщеннях.
  • Встановлено, що використання для освітлення пташників при вирощуванні ремонтного молодняку ​​яєчних курей компактних люмінесцентних ламп (КЛЛ) з термодинамічною температурою кольору 2700 дозволяє статистично достовірно підвищити збереженість птиці - на 5,5%, її живу масу - на 3,7% (при Р > 0,99), вихід кондиційного молодняка на 6,3%, знизити питомі витрати корму на приріст живої маси птиці на 3,5%, витрати електроенергії на освітлення пташника в 5,6 рази. Економічний ефект від впровадження розробки складає 1373,7 грн / 1000 гол. в порівнянні з застосуванням в якості джерел світла ламп розжарювання.
  • Застосування розробленого ресурсозберігаючого світлового режиму з диференційованими за періодами доби рівнями освітленості приміщення, які регулюються за допомогою запропонованого регулятора освітленості при використанні ламп розжарювання дає можливість знизити витрати електроенергії на освітлення в 1,3 рази, статистично достовірно підвищити живу масу птиці на 14,8% і її збереження на 4,7% (при Р> 0,99), дозволяє знизити витрати корму в розрахунку на 1 кг приросту живої маси на 6,2%, підвищити вихід кондиційного молодняка на 2,9%. За даними виробничої перевірки, економічний ефект від застосування режиму складає близько 1036 грн. / 1000 гол.
  • Застосування при утриманні яєчних курей замість стандартних ламп розжарювання компактних люмінесцентних ламп забезпечує зменшення витрат електроенергії на освітлення пташника в 4, 2-5,8 рази, статистично достовірно більшу яєчну продуктивність птиці (у розрахунку на початкову несучку за 245 днів продуктивного використання - на 9, 6 шт. яєць при Р> 0,99), збереженість птиці (на 6,3%) і середню масу яєць (на 0,7 г) при Р> 0,95, позитивно впливає на інкубаційні якості яєць. За даними виробничої перевірки, економічний ефект від застосування КЛЛ у розрахунку на 1000 курей-несучок становить 2912,1 грн. Не встановлено позитивного впливу на яєчну продуктивність і збереження курей-несучок застосування замість ламп розжарювання компактних люмінесцентних ламп червоного світла.
  • Багаторівнева система світлодіодного освітлення | ЧП "ОКО"Проведені випробування багаторівневої системи світлодіодного освітлення та отримані позитивні відгуки. Розроблено Технічні Умови на серійне виробництво, подана заявка на отримання Сертифікату відповідності та Сертифікату якості ISO 9001: 2001. Тривають дослідження впливу використання багаторівневої системи світлодіодного освітлення на здоров'я та профілактику захворювань птиці та тварин.
  • Розроблено машини для примусового відгодівлі водоплавної птиці на велику жирну печінку 3-х типів різної продуктивності, клітинні батареї для утримання птиці в період примусової відгодівлі (заявка на патент України "Спосіб вирощування та утримання птиці в закритих приміщеннях, і пристрій для його здійснення"), технологія виробництва продукції водоплавної птиці, збагаченої біологічно активними речовинами (вітаміном Е, селеном).
  • Фуа гра

    Шляхи підвищення ефективності виробництва продукції водоплавної птиці. (Вітчизняні технології виробництва м'яса та великої жирної печінки)
    Инструкция по выращиванию индюшат

     

 

  • Клітка для утримання качокЗапропоновано конструкцію кліткових батарей для утримання птахів яєчних і м'ясних порід при штучному заплідненні. Співробітниками лабораторії здійснюється впровадження технології штучного осіменіння птиці (курей, гусей та індиків), яка дозволяє знизити необхідну кількість самців в 3-4 рази, відповідно витрати на їх годування, підвищити збереження і відтворювальні якості птиці на 2-5%. Виробляється навчання фахівців підприємств методам штучного осіменіння птиці.
  • Розроблено ресурсозберігаючі технології виробництва яєць курей, м'яса бройлерів, індиків, качок і гусей в присадибних та фермерських господарствах. Видані відповідні рекомендації.
  • Співробітниками лабораторії виконується значний обсяг робіт за договорами з підприємствами щодо впровадження ресурсозберігаючих технологічних прийомів вирощування і утримання птиці, оптимізації окремих технологічних параметрів, техніко-економічному обґрунтуванню раціональних технологічних схем налагодження та виробництва різних видів продукції птахівництва, розробці нормативно-технічної документації, підготовці добірок інформаційних матеріалів за окремими напрямками.

Основні розробки:

1. Номограми освітленості залежно від виду та номінальної потужності джерел світла, методики розрахунку основних параметрів систем освітлення на основі введення нового поняття «середньоінтегральної освітленості», а також комп'ютеризована математична модель системи освітлення пташників. Дають змогу спростити вибір систем освітлення, як на стадії проектування пташників, так і при заміні однієї системи освітлення іншою в існуючих приміщеннях, визначати найбільш ефективне розміщення світильників, потужність, тип і режим роботи джерел світла з точки зору забезпечення нормативних або близьких до них рівнів освітленості.

2. Мікропроцесорні регулятори напруги змінного струму «Економ-Плюс» - для пташників промислового типу і «Економ-Плюс М» - для пташників фермерських та присадибних господарств. Їх використання забезпечує вмикання і вимикання джерел світла в режимі «світанок-сутінки», реалізацію будь-яких режимів освітлення, істотне (в 3-6 разів) збільшення терміну експлуатації електроламп.

3. Обгрунтовано оптимальний спектр джерел світла різного типу і енергозберігаючі режими освітлення з диференційованими за періодами доби рівнями освітленості для різних видів і виробничих груп птиці. Застосування при вирощуванні та утриманні птиці вказаних розробок дає змогу підвищити збереженість птиці - на 1,2-5,5%, її живу масу - на 1,6-3,7%, несучість на 0,9-4,2%, знизити питомі витрати кормів на 2,2-4,1%, витрати електроенергії на освітлення пташника в 1,3-3,0 рази.

4. Система світлодіодного освітлення для пташників та тваринницьких приміщень. До її складу входить відповідна кількість модулів освітлення (світлодіодних світильників) з високим рівнем захисту від зовнішніх впливів та можливістю змінювати спектр випромінюваного світла в залежності від потреби, інтерактивний блок управління модулями освітлення з програмним забезпеченням, розподільча шафа. Застосування розробленої системи забезпечує зниження витрат електроенергії на освітлення в 8,2 рази – порівняно з лампами розжарювання, в 2,3 рази – порівняно з люмінесцентним освітленням. Термін окупності системи не перевищує 2 років.

5. Машини для примусового відгодівлі водоплавної птиці на велику жирну печінку 3-х типів різної продуктивності, в тому числі високопродуктивна (до 300 гол. / год.) відгодівельна машина для примусової відгодівлі водоплавної птиці кашоподібною кормовою сумішшю (патент України №72399), що не має аналогів в Україні.

6. Універсальна кліткова батарея для вирощування молодняку водоплавної птиці на м’ясо, а також утримання в період примусової відгодівлі ( патент України №84224). Не має аналогів в Україні. Забезпечує безпересадкове вирощування водоплавної птиці з добового віку до забою та утримання в період примусової відгодівлі, покращення ветеринарно-санітарних умов у пташнику, збільшення продуктивності праці.

7. Технологічні прийоми покращення мікроклімату у пташниках. Зокрема, обгрунтовано ефективні режими санації повітря пташників у присутності птиці аерозольним способом і за допомогою джерел ультрафіолетового випромінювання, які дають змогу знизити мікробну забрудненість повітря в 2,0-3,5 рази, підвищити збереженість птиці на 1,8-2,7%, її живу масу та питомі витрати кормів. Розроблено технологічні прийоми обробки підстилки, що забезпечують зниження вмісту аміаку в повітрі пташників в 1,3-3,8 рази, за рахунок цього – також підвищення збереженості і продуктивних показників птиці.

8. Комплексні ресурсозберігаючі екологічно безпечні технології вирощування, утримання та годівлі яєчних та м’ясо-яєчних курей, індиків, виробництва продукції водоплавної птиці. Передбачають: застосування науково і економічно обґрунтованих технологічних параметрів вирощування та утримання птиці в залежності від її живої маси; енергозберігаючих режимів та джерел освітлення з оптимальним для неї спектром; ресурсозберігаючих режимів та раціонів годівлі в залежності від температури в приміщенні, живої маси, запланованих приростів живої маси, продуктивних показників та поживності корму; технологічних прийомів покращення мікроклімату пташниках; ефективних способів та засобів профілактики хвороб; інших розробок співробітників лабораторії та в цілому - ДДСП НААН, які в сьогоднішніх умовах дефіциту і дорожнечі енергоносіїв та інших ресурсів дають можливість істотно зменшити їх витрати, підвищити продуктивність та збереженість птиці.

9. Ресурсозберігаючі технології виробництва яєць курей, м'яса бройлерів, індиків, качок і гусей в присадибних та фермерських господарствах. Опубліковано відповідні рекомендації. Технології забезпечують істотне підвищення продуктивних показників птиці, зниження питомих витрат матеріально-енергетичних ресурсів та підвищення економічної ефективності виробництва різних видів продукції птахівництва в дрібних господарствах.

Співробітниками лабораторії виконується значний обсяг робіт за договорами з підприємствами щодо впровадження ресурсозберігаючих технологій та технологічних прийомів вирощування і утримання птиці, оптимізації окремих технологічних параметрів, техніко-економічного обґрунтування раціональних технологічних схем налагодження та виробництва різних видів продукції птахівництва, розробки нормативно-технічної документації, підготовки добірок інформаційних матеріалів за окремими напрямками.

Copyright © 2013 - 2024 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України