Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук УкраїниHosting Ukraine

УВАГА! Інкубаційні яйця індиків нажаль закінчились (актуально з 11.07.2022)

У цей надскладний для нашої країни час науковці Державної дослідної станції птахівництва НААН докладають максимальних зусиль для виконання своєї безпосередньої місії – збереження єдиних в Україні унікальних генофондних стад українських порід і популяцій курей та індиків, які є не лише нашим національним надбанням, але і безцінною частиною світового генофонду птиці.

Станція знаходиться в Чугуївському районі Харківської області – у безпосередній близькості до зони бойових дій. Через порушення логістики ускладнене забезпечення птиці кормами, та попри це науковці об’єднують свої зусилля задля того, щоб забезпечити птиці належні умови утримання та годівлі. Окрім цього втрата логістичних зв’язків негативно позначилася на можливості збуту племінної продукції від генофондної птиці – наразі в Станції наявна значна кількість інкубаційного яйця індиків українського кросу Харківський. Це індики середнього типу продуктивності, яких споживачі цінують за високу адаптивну здатність та добру пристосованість до утримання як на підлозі, так і в клітках. За високої збереженості (понад 96%) жива маса у 20-тижневому віці у самців індиків досягає 15 кг, у самок – 7 кг. В контексті продовольчої безпеки держави, загроза якій наразі надто висока, вирощування індиків на м'ясо має важливе значення.

Наша птиця це елемент генофонду української нації. Ми працюємо щоб наша птиця була в кожному подвір’ї, тому пропонуємо Вам максимально доступну ціну на інкубаційне яйце.

Зробимо свій внесок у невідворотну перемогу!

Разом ми сила! Все буде Україна!

 

  Супровід виробництва продукції птахівництва шляхом надання консультацій, зоотехнічного обслуговування, аналізу якості кормів та впровадження системи HACCP

У селі Бірки Зміївської громади з 1938 року розташовується Державна дослідна станція птахівництва НААН України. Через війну цього року науковці не вирощували курчат, а також мали проблеми з логістикою та забезпеченням.
Як війна вплинула на роботу станції та наукові дослідження, Українському Радіо Харків розказав директор дослідної станції птахівництва Олег Катеринич.

Прояви канібалізму у птиці в тій чи іншій мірі спостерігаються у більшості птахівницьких господарств. Нерідко це явище приймає на підприємствах значні розміри та призводить до великих економічних збитків. Однієї з причин канібалізму може бути наявність у кормах мікотоксинів, що погіршують засвоєння поживних речовин. Дебікування птиці у віці 6 - 12 днів має переваги порівняно з іншими термінами: практично не спостерігається зниження живої маси, у такому віці не проводяться вакцинація або інші маніпуляції з птицею.

Згідно загальноприйнятого визначення – «роздзьобування» або канібалізм – це поведінкова реакція птиці на зміну зовнішніх і внутрішніх факторів. Інколи їх ще називають зміщеною кормовою поведінкою.

Одна з найбільш значних статей витрат при вирощуванні птиці є вартість енергоносіїв – палива та електроенергії. Паливо в основному необхідне для обігріву пташників та птиці, електроенергія для освітлення пташників, роботи приводів механізмів (вентиляторів, дробарок, змішувачів, кормороздавачів, транспортерів видалення посліду тощо), інколи також використовується для обігріву птиці. Чи можна зменшити витрати палива та електроенергії і, тим самим, собівартість продукції птахівництва?

Copyright © 2013 - 2022 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України