Державна дослідна станція птахівництва НААН

Наукові публікації з птахівництва



     

    Інновації у птахівництві: матеріали ІI міжнародної науково-практичної онлайн конференції

     

     

    УДК: 636.5(06)

    Інновації у птахівництві: матеріали ІІ наук.-практ. он-лайн конф. 7 жовтня 2022 р., Бірки. 66 с.

    Збірник містить наукові доповіді ІІ науково-практичної онлайн конференції «Інновації у птахівництві», присвяченої Всесвітньому Дню яйця (7 жовтня 2022 року) з актуальних питань розведення та генетики, годівлі, технологій вирощування та утримання сільськогосподарської птиці, репродукції, лікування та профілактики хвороб, інноваційного менеджменту.

    Постери конференції по птахівництву

УДК: 366.546.2

Катеринич Олег

д.с.-г.н., с.н.с., директор

katerinich@ukr.net,

Державна дослідна станція птахівництва НААН,

с. Бірки Харківської області, Україна

Keywords: простежуваність продукції птахівництва, безпечність продукції птахівництва, школа птахівника, цоп, центр з обслуговування птахівництва

Сучасні тенденції розвитку ринку продукції птахівництва зосереджені на покращенні її безпечності, яка насамперед обумовлена якістю товарної продукції – м’яса різних видів птиці та харчових яєць. Нажаль в Україні фальсифікується майже все – від кормової сировини (насамперед високобілкової) до кінцевої продукції. За свідченням фахівців 7 із 10 виробників відверто вводять в оману споживача недостовірною інформацією в маркуванні, приховуючи справжній «нездоровий» вміст продуктів.

Для зниження ризиків та покращення безпечності продукції птахівництва, особливо в умовах мікро-, малих та середніх птахогосподарств, необхідно дотримуватися низки положень.  

Перш за все – генетика птиці, яку утримує виробник яєць та м’яса птиці. Якість генетичного матеріалу, при дотриманні умов утримання, годівлі та ветеринарно-санітарних правил, дозволить реалізувати весь потенціал птиці та отримати прибуток.

По-друге, здоров’я птиці, яке можливо підтримувати насамперед за рахунок впровадження програми вакцинопрофілактики. В такому випадку оптимізація імунітету в значній мірі сприяє запобіганню захворюванням та їх ускладненням, що призводять до надлишкової потреби в антибіотиках.

По-третє, здоров’я кишечника у світі скорочення вживання антибіотиків. Для вирішення цього питання необхідно дотримуватися декількох складових. Програма годівлі птиці, яка потребує фахового та високопрофесійного відношення до сучасного світу «фальсифікатів». Лише фахівці, керуючись результатами аналізу інгредієнтів, сформують необхідну рецептуру корму, відповідну до віку та стану птиці. При цьому діє правило –  уникайте занадто частої зміни корму та використовуйте компоненти, які сприяють покращенню здоров’я кишечника (пребіотики, пробіотик, тощо). Вони можуть бути корисними для підтримки стабільності мікрофлори та запобігання бактеріальним хворобам. Оскільки все більше виробників зазнають тиску щодо скорочення вживання антибіотиків, здоров’я кишечника стало як ніколи важливим.

По-четверте, зміни клімату спричиняють не тільки появу нових «нетрадиційних» інгредієнтів, а і традиційних забруднювачів (мікотоксини та інші).  Мікотоксини, що містяться у кормах, становлять загрозу для здоров’я та добробуту птиці і безпосередньо людини. Накопичення мікотоксинів спричиняє окисне пошкодження тканин кишечника та старіння організму.

З метою покращення ефективності господарської діяльності фермерських та присадибних господарств населення (мікро-, малих та середніх підприємств – ММСП) на базі Державної дослідної станції  птахівництва Національної академії аграрних наук України (ДДСП НААН), за програмою USAID з сільського розвитку (АГРО), яка фінансується Агенством США з міжнародного розвитку створено унікальний для України Центр консультаційно-зоотехнічного обслуговування птахівників.

Фундаментом Центру є багаторічний досвід фахівців-науковців з різних питань птахівництва, покращена (за рахунок гранту) матеріальна база лабораторій та українська птиця, яка створена та зберігається на базі ДДСП НААН.

  Діяльність центру зосереджено на залученні якісного генетичного матеріалу різних видів сільськогосподарської птиці (власного та кращих світових виробників) та впровадженні знань щодо сучасних технологічних рішень з виробництва продукції птахівництва на основі принципів системи HACCP, які об’єднують питання впровадження елементів енерго- та ресурсозберігаючих технологій, якісної годівлі, дотриманні ветеринарно-санітарних вимог при утриманні птиці для отримання безпечної продукції птахівництва.

Разом з цим, діяльність центру www.service.avianua.com є логічним продовженням «Школи птахівника» для ММСП та, навпаки, початковим кроком для створення ЄДИНОГО в Україні унікального навчального центру з практичного (прикладного) птахівництва, де птахівники мають змогу навчатися або проходити підвищення своєї кваліфікації за питаннями утримання птиці, якісної та безпечної годівлі, інкубації, тощо.

Постер доповіді
Центр консультаційно-зоотехнічного обслуговування на шляху до безпеки продукції птахівництва

Курси навчання ЦОП в школі птахівника

Зоохімічний аналіз кормів - послуги ЦОП

Замовити інкубаційні яйця та добовий молодняк домашньої птиці вітчизняної селекції

META теги для Google Sholar