Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук УкраїниУ серпні 2015 року 7000 м'ясо-яєчних курчат вітчизняної селекції 3-тижневого віку було поширено серед 350 домогосподарств Артемівського району Донецької області та Попаснянського району Луганської області. Також передано на допомогу населенню по 200 кг повноцінного корму для курчат, запасу якого вистачить на три місяці, після чого птиця буде готовий до забою. А ті, які утримуватимуть їх і надалі, можуть очікувати, що кури почнуть мчати за п'ять місяців.
Поставлений свійський птиця селекції Досвідченої станції птахівництва Національної академії аграрних наук України має високий генетичний потенціал та подвійну продуктивність, добре адаптується до місцевих умов утримання.
Конфлікт у Донецькій та Луганській областях мав значний вплив на сільськогосподарський сектор. Значна кількість фермерських підприємств звітувала про часткову втрату врожаю озимої пшениці минулого року, а навесні зібрати врожай стало неможливим на багатьох територіях через бої. Фруктові сади були пошкоджені обстрілами так само, як і фермерська техніка, або було вкрадено.
Що стосується худоби, багато сімей були змушені забити тварин, які не були вбиті під час обстрілів, а також через брак коштів на придбання корму для них.
"Забезпечуючи сім'ї птицею, а також іншими сільськогосподарськими ресурсами, ми мали на меті гарантування постачання продовольства, а також підтримання життєдіяльності тих сімей, які опинилися під загрозою найбільше, покращення харчування, а також запобігання подальшим економічним втратам через конфлікт," - каже пан Фаррух Тоїров, Координатор надзвичайних програм Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.
Нещодавнє посилення напруги під час конфлікту не могло не вплинути", - наголошує він, зауваживши, що умови життя, наявність продовольства та його безпека для людей, які проживають у буферній зоні конфлікту, погіршується.
Минулого тижня ФАО розпочало процес роздачі кормів для худоби найбільш уразливим домогосподарствам, які мешкають у буферній зоні конфлікту Донецької та Луганської областей. Програма передбачає поширення 500 т кормів у селах, що розташовані вздовж лінії конфлікту. 5 тисяч домогосподарств обрано програмою для отримання допомоги. Раніше цього року 1 тисяча найбільш уразливих та незахищених з погляду наявності продовольства домогосподарств отримали по 100 кг насіннєвої картоплі.

Фермерські домогосподарства – одержувачі допомоги були обрані за сприяння органів місцевої влади. Більшість одержувачів на даний час розраховують на отримання продовольчої допомоги від міжнародних і місцевих організацій.
"Підтримка FAO планувалася таким чином, щоб, використовуючи її, сім'ї могли допомогти собі власними силами", - каже пан Тоїров. "Ми намагаємося допомогти найбільшій кількості людей, але як би там не було, кількість домогосподарств, які проживають у буферній зоні конфлікту та потребують підтримки сільськогосподарськими ресурсами, є неймовірно великою. Наші проекти здатні забезпечити лише невелику кількість з них, тому донорська підтримка значно розширила б діяльність у цьому напрямі і допомогла б дістатися більшої кількості найбільш уразливих верств сільського населення, тому що потреби неймовірно великі”.

 

Домашняя птица  для населения Донбасса Гумманитарная акция для Донецка и Луганска
Домашняя птица для населения Донбасса Птица для жителей Донбасса
ООН (ФАО) поддержала домохозяйства Донбасса домашней птицей Помощь для населеня Донбасса - мясояичная птица
Мясояичная птица для жителей Донбасса ФАО поддержала население донбасса домашней птицей

Copyright © 2013 - 2023 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України