Експериментальна ферма по птахівництву, c.Бірки Зміївського району Харківської області

Птица борковской селекцииНа експериментальній фермі "Збереження державного генофонду птиці" Державної дослідницької станції птахівництва НААН зберігається генофонд курей різного напрямку продуктивності вітчизняної селекції - яєчного (популяція "Борковська барвиста"), зично- м'ясного (порід "Полтавська глиниста" і "Червоний род-айленд"), м'ясо- яєчного (популяції "Геркулес" з різним кольором оперення).

Серед представленої птиці потрібно відзначити курей яєчного напрямку продуктивності створюваної породи "Бірківська барвиста". Птиця цієї породи створювався на широкій генетичній основі з використанням курей сріблистого й білого леггорна по разнонаправленным схрещуваннях і відбором птиці за бажаним фенотипом (сріблисто-смугастий дикий тип). Птиця відрізняється високим висновком курчат (до 92%), привабливим кольором оперення, високою несучістю й приємним кольором шкарлупи яєць - кремовий і яскраво-коричневий. Генетичний потенціал несучості становить за 67 тижнів життя - 255- 265 яєць, вік досягнення 50% інтенсивності яйцекладки 152- 155 днів, вік досягнення піка яйцекладки 29 тижнів, маса яєць у віці 30 тижнів 52- 53 г, в 52 тижні - 58- 59 г, живаючи маса у віці 17 тижнів: курей 1, 20- 1,26 кг, півнів - 1, 39- 1,53 кг, збереженість 93- 96%, виводимість яєць 90- 93%. Зараз селекційно-племінна робота з курьми новоствореної породи проводиться в племінному заводі при Станції. Селекція птиці спрямована на поліпшення її несучості, маси яєць, відтворних показників.

В 2007 році наказом Міністерства аграрної політики України як нове селекційне досягнення затверджене порода курей яєчно-м'ясного напрямку продуктивності "Полтавська глиниста". Несучість цієї птиці за рік становить в середньому 230- 235 яєць при живій масі дорослих півнів 3,0 кг, курей 2,2 кг. Збереженість молодняку в межах 95, 0- 96,0%, дорослого птиці - 94, 0- 95,0%. Шкарлупа яєць яскраво-коричнева. Через підвищений уміст жиру в м'язовій тканині м'ясо ніжне, соковите. Птиця спокійна, має розовидный гребінь, що зараз не так часто зустрічається в птиці промислових кросів. Генетично стійка до хвороби Марека.

З 2000 року на базі місцевого й імпортного генофонду курей методом складного міжпородного схрещування створена популяція м'ясояєчної птиці, що при утриманні в умовах фермерських і присадибних господарств має гарну несучысть, високу масу яєць і поліпшені м'ясні якості

За кольором оперення створена популяція м'ясояєчних курей розділена на п'ять субпопуляций: білі, золотаві, чорно-смугасті, рябі, сріблисті. Створені субпопуляции м'ясоя'яэчних курей загального використання мають високу життєздатність (збереженысть молодняку на рівні 96- 98%, дорослого птиці - 97- 99%) і відмінну яєчну продуктивність ( 200- 210 шт. за рік) при вмісті як у клітинних батареях, так і на підлозі.

З мясояєчными курьми породи "Плімутрок білий" (біле оперення) проводиться спрямована селекційна робота в умовах племінного заводу при Станції. Основний напрямок селекції спрямований на підвищення несучості курей і їхніх відтворених якостей за стабілізуючого відбору за живою масою.

Зберігаються як генофонд 2 лінії курей породи "Червоний род-айленд" з комбінованої яєчно- м'ясною продуктивністю. Показник несучості за 66 тижнів продуктивного періоду в межах 225- 230 яєць, маса яких 59, 5- 61 г; жива маса курочок в 17 тижнів 1, 4- 1,5 кг, в 52 тижні - 2, 2- 2,4 кг, півнів в 52 тижні - 3, 0- 3,2 кг; збереження молодняку до 17- тижневого віку 95, 0- 96,0%, дорослого птиці - 94, 0- 95,0%. Шкарлупа яєць темно-коричнева, яйця користуються більшим попитом у населення для харчування й у власників інкубаторів для одержання добових курчат

Кури вітчизняного генофонду користуються більшим попитом у фермерських, присадибних господарствах населення, з більшим задоволенням купуються ними й утримуються на подвір'ї. Інкубаційні яйця й добового молодняку реалізується не тільки українським споживачам, але також користуються попитом і в покупців ближнього з, особливо Російської Федерації.

Поиск по ключевым фразам

Заказать рекламу на сайте для птицеводов >>>

Материалы

Новое на сайте для птицеводовКарикатуры с птицейКарикатуры с птицей

Онлайн калькуляторы для птицефермы ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОРЫ ДЛЯ ПТИЦЕВОДСТВА: расчеты прибыли и экономической эффективности (откорм птицы на мясо, производство пищевых яиц, инкубация яиц птицы, нормирование кормов).

Расчет прибыли при выращивании бройлеров Экономическая эффективность при производстве мяса бройлеров

Домашнее птицеводство - заметки частникаДомашнее птицеводство - личный опыт

 Онлайн-сервис по диагностике заболеваний птицыПрофилактика болезней птицы - экспертная система

Схема автоматизации учета и анализ работы птицепредприятия по производству яицАвтоматизация контроля работы птицепредприятия по производству яиц

 

Онлайн игра для птицеводов - собери все яйца

 

Дизайн сайта
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100  Hosting Ukraine