Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук України



конференції по птахівництву

Графік роботи

ПН - ПТ з 8-00 до 17-00, перерва з 12-00 до 13-00

Онлайн калькулятори

Розрахунки прибутку та економічної ефективності (відгодівля птиці на м'ясо, виробництво харчових яєць, інкубація яєць птиці). Тепер розрахунки по фермі можна робити безпосередньо на сайті ЦОП. Все просто ! Свої числові дані необхідно увести у форму на сайті та натиснути на кнопку рахувати. Результати розрахунків відразу будуть виведені на екран.

Перейти >>>

Структура ДДСП НААН


Структура Державної дослідної станції птахівництва НААН

Білецька Г.В., директор ГОПП ПтахоцентрРезюме. У гострому досліді вивчена чутливість курей породи Полтавська глиняста до хвороби Марека (ХМ) та їх генетична структура за локусами Mx-гену, який розглядають як вірогідну маркерну систему генетичної резистентності птиці до ХМ. У різні роки досліджень резистентними до захворювання було від 22,0 до 40,0 % птиці. Встановлено високий рівень поліморфізму генів у птиці за даною маркерною системою. „Чутливий" алель G представлений з високою частотою – 0,78, частота ж „резистентного" алелю A становила лише 0,22. Виявлена цікава залежність чутливості курей до ХМ та частоти алелів від кольору оперення курчат цієї породи в добовому віці. Показники відходу птиці від ХМ та частоти досліджених алелей відрізнялись у курчат зі світлим і темним оперенням: у птиці з темним оперенням спостерігався найменший відхід від ХМ – 50,0 %, частота «резистентного» алелю A становила 0,6.

У курчат, які мали світле оперення та в 76,6 % загинули від ХМ, частота «резистентного» алелю A Мх-гену становила лише 0,27. Зроблено припущення, що підвищення частоти резистентного алелю A Mx-гену у курей породи Полтавська глиняста дає можливість підвищити резистентність птиці до ХМ. Необхідно проводити відбір птиці за частотою «резистентного» алелю A Мх-гену та проводити селекційну роботу в напрямку програм відбору та розведення птиці протягом кількох поколінь.

Г.В. Білецька, Н.М. Музика, Р.О. Кулібаба, С.І. Вовк // Вет. мед.: Міжвід. тем. наук. зб. ННЦ «ІЕКВМ». - Харків, 2016. - Вип. 102. - С. 134-138.

Зворотній зв'язок з авторами статті

Copyright © 2013 - 2024 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України