Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук України



Hosting Ukraine

З порід і помісей гусей, які розповсюджені в Україні та Європі, найбільш підходять для відгодівлі на велику жирну печінку (перш за все – за живою масою та результатами дослідів) ландські, тулузькі, венгерські, легарт, великі білі.

При постановці на примусову відгодівлю птиці відносно невеликими партіями (по 15-40 голів) можна обмежитися розміщенням її не в клітках, а на підлозі, однак і у цьому випадку потрібно максимально виключити можливість пересування птиці по секції й забезпечити зручність її узяття для чергової годівлі. Але й тоді краще, якщо птиця буде перебувати на планчастій або сітчастій підлозі, що забезпечує більш високі санітарно-гігієнічні умови при її відгодівлі.
Примусова відгодівля птиці може бути здійснена багатьма способами, що відрізняються один від одного складом і консистенцією кормової суміші, використовуваним для подачі суміші в стравохід устаткуванням, самою технологією (кратністю годівель на добу й тривалістю відгодівлі тощо). Раніше, та й зараз, багато хто з гусівників, особливо європейських країн, застосовують технологію примусової відгодівлі гусей із застосуванням вологих кашоподібних кормових сумішей, що складаються, в основному, із запареної дерті кукурудзи й цілого запареного зерна кукурудзи в різних пропорціях. Застосовувані при цьому машини для відгодівлі можна умовно розділити на поршневі (з гідро- або пневмоприводом) і шнекові. Інший напрямок - використання в годівлі запареного цільного зерна кукурудзи (звичайно, з добавкою жиру й солі, а нерідко - і вітамінів з іншими добавками), що подають у стравохід птиці за допомогою машинок зі спіральним робочим органом.

При виборі технології і обладнання слід чітко орієнтуватись в багатогранному потоці реклами та інформації, яка надається в мережі Інтернет. Так, ДДСП НААН розроблено технологію примусової відгодівлі водоплавної птиці, машини для здійснення примусової годівлі й групові клітки для утримання птиці у підготовчий період і при її примусовій відгодівлі.

Обговорити тему та отримати консультацію від експерта ЦОП >>>>


 

З цим матеріалом читають:

Copyright © 2013 - 2023 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України