С.М. Панькова, О.О. Катеринич, e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.
Державна дослідна станція птахівництва НААН,
с. Бірки, Зміївський р-н, Харківська обл., Україна, 63421

Мета. Детальний аналіз яєчної продуктивності та економічної ефективності використання нового гібрида подвійного призначення в порівняльному аспекті з вихідними формами.

Методи. Використовували загальноприйняті зоотехнічні методи оцінки живої маси, не
сучості і її інтенсивності, маси яєць, витрат корму та збереженості дорослих гібридних і чистопородних курей. Розраховували ефекти гетерозису за основними господарсько-корисними ознаками та європейський коефіцієнт прибутку IOFC (Income Over Feed Cost), який відображає різницю між виручкою від однієї несучки і вартістю спожитого нею корму.

Результати. Практично за всіма вивченими показниками встановлено перевагу гібрида над вихідними формами. За більшістю показників спостерігали явище гетерозису: за скоростиглістю на рівні 5,7 %, за масою яєць 3–7 %, за несучістю 12–14 %.

Більш раннє досягнення статевої зрілості (на 2–16 днів), більш інтенсивне нарощування несучості (на 3,3–4,2%), підвищення її середньої інтенсивності на 4,6–9,8 % дозволили отримати від гібридних несучок за рік життя на 9–20 яєць більше, ніж у вихідних форм. Завдяки високій продуктивності та нижчим витратам корму на 10 яєць (2,1 кг проти 2,8 кг у батьківської форми) коефіцієнт прибутку IOFC у гібрида також був на 28,7–29,1 % вищим за вихідні форми. Висновки. Отримані зоотехнічні та економічні показники свідчать про доцільність використання несучок нового гібридного поєднання для виробництва харчових яєць у фермерських та присадибних господарствах.

Ключові слова: птиця подвійного призначення, гібрид, яєчна продуктивність, економічна ефективність, вихідні форми.

Читати повну версію статті

EFFICIENCY OF USING THE NEW DOMESTIC MEAT-EGG HYBRID
FOR THE PRODUCTION OF FOOD EGGS IN HOUSEHOLD FARMS,
AGRICULTURAL SCIENCE AND PRACTICE Vol. 4 No. 2 2017