1. Бірківська барвиста - кури з подвійною аутосексністю.

Кури Бірківська барвиста

При розведенні в собі добові півники та курочки розрізняються між собою за кольором пуху (наявність або відсутність смугастості) з точністю до 100 %. При схрещуванні курей з півнями порід з червоним забарвленням оперення (наявність гену золотистості) гібридний добовий молодняк також можна розділити за статтю залежно від кольору пуху – золотистість/сріблястість. Разом з цим дана птиця має високі відтворні якості – показник виводимості яєць наближується до 99 %.

2. Полтавська глиняста порода курей має генетичну стійкість до неопластичних захворювань (хвороба Марека тощо). Завдяки селекційній роботі вітчизняних вчених цей показник доведено до 70 % від загального поголів'я.

КУри Полтавська глиняста

3. Українські чорні та зозулясті кури одні з небагатьох порід курей, які були втрачені в середині ХХ сторіччя під час становлення ери промислового птахівництва та успішно ресинтезовані у 2010 році зусиллями українських селекціонерів.

Українські чорні та зозулясті кури

4. Відношення маси білка до маси жовтка у більшості сучасних кросів становить 2,5-2,7, а у м'ясо-яєчних курей Геркулес вітчизняної селекції – 1,7-1,9, тобто вміст жовтку в яйці у них складає понад 33,0 %, що вказує на підвищену енергетичну цінність даного продукту. До цього ж півні даної популяції за певних умов утримання за живою масою можуть досягати 9,0 кг.

5. До великої кількості існуючих різновидів курей відносяться і міні-кури. Батьківські стада бройлерів на фермах Франції, Нідерландів, Китаю більше ніж на 70% складаються з курей-носіїв гена карликовості (dw). Вітчизняні м'ясо-яєчні «карлики» у віці 52 тижні життя мають живу масу біля 3,1-3,3 кг (півні) та 2,4-2,5 кг (кури).

міні-кури

6. Унікальними є гуси породи Велика сіра селекції Інституту птахівництва, яких можна утримувати навіть за відсутності водойм. Ці гуси мають генетичну схильність до надмірного росту печінки, маса якої може сягати 1 кг та вище за спрямованої відгодівлі.

гуси породи Велика сіра

 

7. Великі білі гуси мають аутосексність у добовому віці за кольором пуху (точність сортування за статтю – до 98 %) та у дорослому – за забарвленням оперення (точність до 95 %).

Великі білі гуси

8. Українські кольорові породні групи качок відрізняються меншим вмістом жиру в тушці (23-27 %) порівняно з пекінською породою (37-38 %), що робить можливим їхнє використання у дієтичному харчуванні.

Українські качки

Замовити добовий молодняк птиці і яйця інкубаційні - станція птахівництва

З цим матеріалом читають: