Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук України



Генофонд української птиці – це складова української самоідентичності

Державна дослідна станція птахівництва НААН (до 2011 р. Інститут птахівництва НААН) єдина в Україні наукова установа в галузі птахівництва, яка поряд з науковими дослідженнями зберігає унікальну колекцію українських порід і популяцій курей та індиків, які є не лише нашим національним надбанням, але і безцінною частиною світового генофонду птиці.
На базі ДДСП НААН зберігається близько 2500 голів курей 8 порід та популяцій різного напряму продуктивності та 600 голів двох вихідних ліній індиків середнього кросу Харківський.

Кури яєчної продуктивності «Бірківські барвисті»

 Бірківські барвисті кури - генофонд української птиці

Кури яєчно-м’ясної продуктивності «Полтавська глиняста»

 Українські полтавські кури - генофонд української птиці

Кури яєчно-м’ясної продуктивності «Українські чорні»

 Українські чорні кури - генофонд української птиці

М'ясояєчні кури Геркулес

 Кури геркулес - генофонд української птиці

Індики кросу Харківський

Індики кросу Харківський - генофонд української птиці

Ми реалізуємо інкубаційне яйце та добовий молодняк домашньої птиці.
Нашу птицю знають всі.

 Домашня птиця для населення України Реалізація добового молодняку - інститут птахівництва

Щорічно ми відправляємо нашу племінну продукцію майже в усі регіони України.

Насамперед наша птиця пристосована до кліматичних умов та кормової бази (включаючи нетрадиційні корми) України, має високу адаптивну здатність та природний імунітет до захворювань (наприклад, полтавська глиняста до хвороби Марека). Разом з цим ми маємо багато переваг – це «енергетичні» яйця за рахунок великого вмісту жовтка, соковите м’ясо для перших та других страв.


Однак наразі, коли наша країна перебуває у військовому стані, а Станція розташована в Чугуївському районі Харківської області – у безпосередній близькості до зони бойових дій, надходження коштів на наші рахунки традиційним шляхом стало неможливим, що створило дефіцит грошових фондів для закупівлі кормів для нашої птиці. Реальною стала загроза голодної загибелі генофонду через відсутність коштів для придбання кормової сировини.

Тому колектив Станції, зі свого боку роблячи усе, щоб забезпечити  належні умови утримання та годівлі українській птиці, звернувся до усіх небайдужих за допомогою у збереженні унікальних безцінних автентичних порід та популяцій. І це звернення  було почуте.

Адміністрація та колектив Державної дослідної станції птахівництва Національної академії аграрних наук України висловлюють славній команді Slow food Ukraine (https://slowfood.com.ua) та Slow food Intefnational глибоку подяку за систематичну благодійну допомогу в збережені унікального генофонду української птиці.

Copyright © 2013 - 2023 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України