Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук України



Генофонд української птиці – це складова української самоідентичності

Державна дослідна станція птахівництва НААН (до 2011 р. Інститут птахівництва НААН) єдина в Україні наукова установа в галузі птахівництва, яка поряд з науковими дослідженнями зберігає унікальну колекцію українських порід і популяцій курей та індиків, які є не лише нашим національним надбанням, але і безцінною частиною світового генофонду птиці.
На базі ДДСП НААН зберігається близько 2500 голів курей 8 порід та популяцій різного напряму продуктивності та 600 голів двох вихідних ліній індиків середнього кросу Харківський.

Відділ птахівництва ІТ НААН запрошує усіх власників рідкісних і малочисельних порід до співробітництва в створенні каталогу генетичних ресурсів усіх видів сільськогосподарської птиці, що утримується в Україні. При бажанні взяти участь у такій роботі надсилайте інформацію про наявну у Вас птицю на адресу відділу.

Створені популяції м'ясо-яєчних курей мають високу життєздатність та хорошу яєчну та м'ясну продуктивність при утриманні у широкому температурному діапазоні - від -5 0С до +30 0С. Несушки відкладають великі яйця (63,5 - 66,0 г), відносна кількість жовтка в яких становить 32-33%, що значно більше, ніж у курей яєчного (26-28%) та м'ясного (30-31%) напрямків продуктивності.

Традиційною окрасою селянського чи селянського (кому як більше подобається) подвір'я були наші пернаті друзі. З одного боку природа постаралася і наділила цей клас фауни багатством і різноманітністю фарб оперення, а з іншого – ще й асортиментом отриманих від нього дієтичних продуктів харчування. Саме тому вже протягом багатьох століть наші види співіснують поруч. Зараз до цього ще додався і економічний фактор, згідно з яким продукти птахівництва стали основою нашого виживання і відповідно однією з основних підпор державної безпеки.

Наведено характеристику курей різного напрямку продуктивності вітчизняного генофонду за господарсько корисними ознаками в ряді генерацій.

Copyright © 2013 - 2023 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України