Державна дослідна станція птахівництва

Національної академії аграрних наук УкраїниВ Інституті птахівництва УААН виявлено властивість гіпохлорит натрію (NaOCl; ГХН), трансформувати мікотоксини, зокрема трихотецени типу А і зеараленон; Т-2 токсин і НТ-2 токсин в кислому середовищі під дією ГХН перетворюються в значно менш токсичні сполуки, про що свідчить втрата активності відносно тест-організму чутливого до трихотеценів типів А і D. Природа сполук, що утворюються під дією ГХН, невстановлена.

Гриби Fusarium sporotrichiella, розвиваючись на кормових та харчових субстратах, здатні виробляти отруйні речовини, які можуть викликати тяжкопротікаючі захворювання сільськогосподарських тварин та людини – фузаріотоксикози

У цій статті наводиться порівняльний аналіз результатів багаторічного використання різних методів індикації Т-2 токсину у кормових субстратах.

Традиційно вважається, що підвищені дози міді в раціоні стимулюють ріст савців і птиці завдяки антимікробним властивостям. Дійсно, більшість легкорозчинних неорганічних сполук міді проявляють бактеріостатичну дію при розведенні 1:10000, але туберкульозі палочки чи спорові форми не гинуть навіть в 20% розчинах, а тому солі міді зачасту використовуються комплексно з іншими препаратами, в якості посилювача фармакологічного та стимулюючого ріст ефекту

Наука | Інновації | Технології | Кормовиробництво

Експериментально доведено, що у рослинний організм антибіотики потрапляють з ґрунту. Відомо з 50-х років минулого століття, що в ґрунті в ризосфері рослин численні мікроорганізми — актиноміцети, бактерії, гриби — продукують широкий спектр біологічно активних речовин. Антибіоз грає важливу роль в охороні еукаріотичних господарів та їх симбіонтів від патогенів. Масштаби та кількісні аспекти вироблення антибіотиків у природних умовах мало вивчені, але привертають зростаючу увагу.

Докладніше...

Copyright © 2013 - 2023 Державна дослідна станція птахівництва
Національної академії аграрних наук України