Протягом 2013-2015 рр. у відділі забезпечення якості кормів і ветеринарного благополуччя Державної дослідної станції птахівництва було досліджено 45 зразків 9 видів кормів та їх компонентів, які надійшли з 11 областей України.
Наведено результати визначення причин падежу гусенят 4-6-тижневого віку з патологоанатомічними ознаками, характерними для хвороби Держі, в одному з приватних господарств України. Молекулярно-генетичними дослідженнями (детекція геному вірусу) ідентифіковано поліомавірус, що свідчить про появу нового захворювання гусей в Україні.
Розроблено тест-систему ІФА для визначення специфічних антитіл до метапневмовірусу в сироватках крові курей. Вивчено ефективність її використання для експрес-діагностики даної інфекції, контролю поствакцинального імунітету у щепленої птиці. Визначено технологічні характеристики даного діагностикуму та наведена його порівняльна характеристика з закордонним аналогом.
Протягом 2012-2015 рр. проведено дослідження матеріалу з гусівничих господарств різних областей України. Встановлено, що у птиці з досліджених господарств спостерігали різні захворювання – відсоток тільки вірусних хвороб склав 7,4, бактеріальних – 29,6, незаразних – 18,5, асоційованих інфекцій – 44,4 %.
Комбінована схема імунізації дорослих гусей забезпечує більш високий рівень антитіл, що дає змогу отримувати стійких рівень антитіл до кінця племінного сезону.
Геморагічний нефрит-ентерит є однією із основних небезпечних вірусних хвороб гусей у Європі. Захворювання спричиняє поліомавірус. До хвороби чутливий молодняк гусей до 10-тижневого віку, причому загибель гусенят може досягати 70 % і більше. Згідно літературних даних, за останні 10-12 років захворювання зареєстроване у Франції, Німеччині, Угорщині, Польщі.
Гострою проблемою для гусівничих господарств є захворюваність і загибель молодняку. Виявлено різні етіологічні фактори захворювань. Серед бактеріальних інфекцій найбільше занепокоєння викликає сальмонельоз – збудник ізольовано у 25 % випадків.
У гострому досліді вивчена чутливість курей породи Полтавська глиняста до хвороби Марека (ХМ) та їх генетична структура за локусами Mx-гену, який розглядають як вірогідну маркерну систему генетичної резистентності птиці до ХМ. У різні роки досліджень резистентними до захворювання було від 22,0 до 40,0 % птиці.
Купуючи заморожене м'ясо птиці, люди часто стикаються з такою проблемою, коли після розморожування тушки чи її частин витікає вода, кількість якої може бути невелика, або значна. В чому причина різної кількості води, що виділяється під час розморожування м'яса птиці? Що це за вода?
Викладено результати щодо визначення залежностей між деякими величинами при примусовій відгодівлі гусенят, вибракуваних з ремонтного стада, та мускусних качурів місцевої популяції за умови інтенсивного вирощування останніх перед примусовою годівлею. Встановлено, що відбір птиці на основі прогнозування результатів відгодівлі, спираючись на живу масу птиці перед посадкою на примусову відгодівлю або на прирости її живої маси у підготовчий період, не завжди може бути визнано достатнім для забезпечення високих показників щодо маси великої жирної печінки.
Більшість курей яйця відкладають у гніздах, але деякі все ж таки несуть на підлозі в сіні. У зв'язку з цим збирання яєць ускладнюється. Для вирішення цієї проблеми дослідники
Wageningen в Нідерландах розробили автономного робота, який може переміщатися всередині клітини по підстилці та збирати яйця.