Микотоксикология
Лаборатория питания сельскохозяйственной птицы и микотоксикологии
- Оценка питательности и качества кормов
- Выявление фальсификаций
- Изучение физиолого-морфологических показателей состояния организма птицы
- Определение микотоксинов в кормах
- Микологический анализ зерна и комбикормов
- Токсикологические исследования кормов и кормовых добавок
Метою нашої роботи було вивчення впливу препарату «Мікосорб» фірми Alltech на збереженість і продуктивність курей в умовах птахофакбрики.
В Інституті птахівництва УААН виявлено властивість гіпохлорит натрію (NaOCl; ГХН), трансформувати мікотоксини, зокрема трихотецени типу А і зеараленон; Т-2 токсин і НТ-2 токсин в кислому середовищі під дією ГХН перетворюються в значно менш токсичні сполуки, про що свідчить втрата активності відносно тест-організму чутливого до трихотеценів типів А і D. Природа сполук, що утворюються під дією ГХН, невстановлена.
Профілактика мікотоксикозів потребує здійснення комплексних заходів, спрямованих на зведення до мінімуму рівнів мікотоксинів у зерні і комбікормах на всіх етапах їх виробництва, транспортування, збереження і використання.
Получены данные о характере патологических реакций у различных видов сельскохозяйственной птицы в зависимости от содержания Т-2 в корме. Работа выполнена на 1-21-дневном молодняке кур, индеек, гусей и уток, а также на 3-4-месячных индейках; действие Т-2 на воспроизводительные качества кур и индеек изучали в течение 6- и 8-недельных периодов соответственно.
У птиці при фузаріотоксикозі розвиваються патоморфологічні зміни в яєчнику. Повідомлялось про випадок Т-2 токсикозу, коли вибракували 140 000 курей через втрату ними несучості. Фузаріотоксин Т-2 негативно впливає на інтенсивність несучості курей, масу яєць та життєздатність ембріонів. Включення в корм гусям Т-2 токсину в кількостях 0,1-3,0 мг/кг викликало ушкодження лімфоїдних органів, щитовидної залози, припинення дозрівання фолікулів і зародкового епітелію в яєчниках, а також атрофію залоз в яйцепроводі, які виробляють альбумін, а також залежне від дози зменшення яйценосності і виводимості. У Т-2 токсину недавно виявили властивість індукувати апоптоз у ембріонів: пікноз і каріорексіс і ультраструктурні зміни, характерні для апоптозу виявили в тканинах ЦНС, каудальному склеротомному сегменті, каудальній частині мезенхіми від язика до фарінгеально-ларінгеальної області, а також в мезенхімі трахеї.
В работе приведены данные по обнаружению аурофузарина в фузариозной пшенице урожая 1988-90 гг. Образцы зерна пшеницы отобрали в хозяйствах Харьковской области во время уборки урожая. Для выделения грибов из зерна использовали метод влажной камеры.
Загрязнение зерна и зернопродуктов микотоксинами - ядовитыми продуктами жизнедеятельности плесневых грибов - общегосударственная проблема, относящаяся прежде всего к производству кормов и животноводству.
В данной статье приведено описание случаев микотоксикозов сельскохозяйственных птиц, диагносцированных нами в хозяйствах Украины в течение 23-летнего периода.
В настоящей статье приводится сравнительный анализ результатов многолетнего использования различных методов индикации Т-2 токсина в кормовых субстратах.
В течение восьми лет (1996-2003) проведен анализ 1129 образцов различных видов кормов из птицеводческих предприятий двенадцати областей Украины и АР Крым.
Рис. 1. Частка Т-2 токсину і НІМТ в кормових субстратах: 1 – комбікорм, 2 – пшениця, 3 – ячмінь, 4 – кукурудза, 5 – овес, 6 – шрот соняшниковий, 7 – шрот соєвий, 8 – інші корми.
Перепечатка материалов без ссылки на наш сайт запрещена!