16-19 вересня 2013 р. у Алушті відбулася XIV Українська конференція з птахівництва з міжнародною участю. Організаторами конференції були Інститут тваринництва НААН, Українське відділення Всесвітньої наукової асоціації з птахівництва та видавничий дім «ЕФПІТ», який був генеральним медіа-партнером даного наукового форуму.
Конференції подібного рівня раніше проводилися кожні 5 років (1991, 1996, 2001). Враховуючи підвищений інтерес до проведення подібного форуму з боку птахівничих підприємств та комбікормових заводів, на якому фахівці можуть обмінятися практичним досвідом, обговорити нагальні проблеми організації виробництва і новинки ринку, які запропоновані різними фірмами і компаніями, з 2003 року Українська конференція з міжнародною участю в м. Алушта (АР Крим) проводиться щорічно. Одночасно з конференцією з 2001 року проводиться і виставка «Птахівництво».
У роботі конференції 2013 взяли участь 167 осіб з 6 країн: України (143 учасників), Росії (16), Білорусії (2), Казахстану (2), Німеччини (2), Угорщини (1), Молдови (1). Усього фахівців і вчених з зарубіжних країн було 24 осіб. Для участі в конференції були запрошені провідні відчизняні та зарубіжні вчені з різних науково-дослідних інститутів і вищих навчальних закладів - 39 учасника з 23 наукових установ. За професійним принципом склад учасників конференції та виставки був наступним:
- різні птахофабрики і племзаводи України - 34;
- комбікормові заводи - 4;
- інкубаторні станції - 11;
- фірми, що працюють в галузі птахівництва - 42;
- наукові організації (ВНЗ та НДІ) - 39;
- фермери та приватні підприємці - 21;
- представники преси (журнали та газети) - 12
Роботу конференції висвітлено спеціальним медіа-партнером журналом «Аграрний тиждень. Україна», а також журналами «Сучасне птахівництво», «Эксклюзивные технологии», «Тваринництво України», «Тваринництво сьогодні», «Наше птахівництво», «Продовольча індустрія АПК», «Мир ветеринари», а також газетами «Сельская жизнь в Украине» та «АграрНик».
Наукові доповіді конференції були представлені на 3 секціях: секції «Фізіологія, біохімія та живлення птиці», «Захист здоров'я птиці» та секції «Технологія виробництва продукції птахівництва, селекція і розведення».
На секції «Фізіологія, біохімія та живлення птиці» були розглянуті актуальні питання амінокислотного живлення птиці різних видів (кури, індички, страуси, перепела), нормування вітамінів і мікроелементів в раціонах птиці та способи підвищення їх засвоюваності організмом, використання та ефективності різних поліензімних добавок в кормах залежно від набору компонентів, проблеми токсичності кормів, проблеми технологічних стресів. Відзначено, що одним з найбільш істотних факторів імунодепресії є мікотоксини кормів, для профілактики і лікування даних захворювань фірми енергійно пропонують препарати, спрямовані на запобігання негативних наслідків мікотоксикозів (ТОВ «Біомін Україна» та ін.). Особливу увагу було приділено питанням підвищення якості виробленої продукції птахівництва.
У зв'язку з розвитком страусівництва в Україні все частіше стали представлятися доповіді про особливості годування, проблеми інкубації і вирощування страусів в умовах України. У роботі секції взяли участь представники фірм ТОВ «Біомін Україна», «Біокор-Агро», «Біофактор» (Україна), «Наноматеріали і нанотехнології» (Україна), «Промавтоматика» (Україна), ТОВ «Кронос -Агро »(Україна), ТОВ ПКФ «Гріг ЛТД» (Україна) та цілий ряд інших.
На секція «Захист здоров'я птиці, технологія виробництва, селекція» розглядалися питання етіології, епізоотології, діагностики, лікування і профілактики захворювань птиці, що викликаються гельмінтами, найпростішими, грибами, бактеріями, мікоплазмами і вірусами, питання розробки і застосування нових дезінфікуючих засобів, а також представлена інформація про нові методи і схемах діагностики захворювань. Найбільша кількість доповідей відносилося до розробки і застосування вакцин, а також використанню хіміко-терапевтичних препаратів для дезінфекції приміщень.
Частина доповідей була присвячена актуальним питанням відтворення, генетики та селекції с.-г. птиці, представлена інформація про селекційні досягнення з різних видів домашньої птиці, викладені нові принципи селекційно-племінної роботи, а також розглянуті питання подальшого прогресу в селекції. Технологічна частина секції була присвячена питанням технології виробництва і переробки продукції птахівництва. Жвавий інтерес у слухачів викликали доповіді, присвячені сучасними ресурсозберігаючими технологіями утримання птиці, інкубації яєць, переробки яєць, м'яса птиці і посліду.
В обговоренні доповідей секції виступили співробітники Інституту тваринництва НААН, Національного університету біоресурсів та природокористування Кабінету Міністрів України, Сумського аграрного університету, Всеросійського наукового і технологічного інституту птахівництва, Сибірського НДІ птахівництва, Всеросійського науково-дослідного ветеринарного інституту, Контрольного науково-дослідного інституту ветпрепаратів та кормових добавок та інших, а також представники різних компаній і фірм: ТОВ «Науково-виробнича фірма «Бровафарма», ТОВ ВКФ «Гріг ЛТД» (Україна), ТОВ «Біомін Україна» (Україна), АТ «Біофарм» (Україна), «Промавтоматика» (Україна), навчально-племінний птахівничий завод імені Фрунзе (Україна) та інші.
Зважаючи на велику кількість пропонованих переважно іноземними фірмами вакцин і хіміко-терапевтичних засобів очевидна необхідність всебічного і глибокого аналізу можливих наслідків застосування їх у практиці, який повинен бути заснований на результатах широких виробничих випробувань на великому поголів'я протягом достатнього проміжку часу.Основний контингент слухачів конференції становили керівники і фахівці птахівницьких підприємств України: лікарі ветеринарної медицини, технологи та селекціонери, спеціалисти з годівлі птиці і інкубації яєць, по постачанню і збуту продукції. Вони були ознайомлені з новітніми досягненнями вітчизняної і зарубіжної науки, передовим досвідом провідних птахівничих підприємств і фірм, що постачають на ринок України генетичний матеріал, обладнання, комбікорм, кормові добавки, вітаміни, премікси, ветеринарні та біологічні препарати.
Кращі доповіді на секціях, найбільш активні учасники конференції і всі учасники виставки «Птахівництво-2013» були нагороджені почесними дипломами конференції та пам'ятними подарунками.
На конференції працювала книжна ярмарка, де були представлені останні наукові розробки відділу птахівництва та інших установ з птахівництва.
Перепечатка материалов без ссылки на наш сайт запрещена!