Репродукция и инкубация сельскохозяйственной птицы
Искусственной инкубации яиц сельскохозяйственной птицы предшествовала инкубация, которую проводили и проводят самые птицы. Почти все птицы, выводят молодняк насиживая яйца, т.е. согревая их своим теплом, но есть и исключения. В тропических лесах живут птицы которые не насиживают яйца. Они откладывают их в общее гнездо, а потом закапывают в гниющую листву и мелкие веточки. А филиппинские цыбатые куры закапывают яйца в песок или откладывают их в трещинах с пеплом на склонах действующих вулканов.
Вивчався вплив різних режимів відбору сперми у півнів та штучного осіменіння бірківських м’ясо-яєчних курей на якісні показники сперми, заплідненість, виводимість яєць та вивід молодняку, витрати праці. Встановлено, що режим відбору сперми у півнів п’ять разів на тиждень по одному еякуляту в день дає змогу отримати в 1,75 рази більшу кількість сперми, ніж режим з кратністю відбору три рази на тиждень по одному еякуляту в день і в 1,21 рази більше, ніж режим з кратністю відбору сперми тричі на тиждень по два еякуляти в день. В той же час найвищі заплідненість яєць та вивід молодняку відмічені при застосуванні останнього режиму використання півнів. За всіх режимів племінного використання півнів спостерігалася тенденція до зниження концентрації сперми протягом племінного сезону. Заплідненість яєць та вивід молодняку покращувалися при збільшенні кратності штучного осіменіння курей. За кратності осіменіння один раз у 5 днів ці показники були, відповідно, на 3,2% та 2,6% більшими, ніж за кратності осіменіння один раз у сім днів. Режим осіменіння – на початку племінного сезону один раз у 7 днів, а потім один раз у п’ять днів – забезпечував деяке підвищення заплідненості та виводу яєць в кінці племінного сезону.
Розглянуті основні існуючі способи передінкубаційної обробки яєць. Наведено аналіз джерел літератури щодо обробки яєць біологічно активними речовинами для підвищення виводу і збереженості молодняку птиці. Доведено корисність розробки технології «штучна кутикула» як засобу, що здійснюєбіоцидну активність стосовно патогенної мікрофлори з одного боку, активує процес обміну речовин і імуностимуляції ембріону з іншого.
От санитарно-гигиенического состояния инкубатория зависят не только показатели выводимости яиц и жизнеспособности выведеного молодняка, но и состояние здоровья обслуживающего инкубаторий персонала, жителей близлежащей его территории (особенно в зонах размещения районных инкубаторных станций), а также эпизоотологическое благополучие расположенных в близи птицеводческих или животноводческих ферм.
Физиологические особенности течения, патологоанатомической картины, влияние на показатели вывода яиц и качество выведенного молодняка
Перепечатка материалов без ссылки на наш сайт запрещена!