Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 Hosting Ukraine
Как организовать организацию организации ??
⇑ На верх ⇑

Калькулятор кормов

Расчитывает суточную норму кормления индеек в зависимости от температуры в птичнике, сырого протеина, обменной энергии, живой массы, суточного привеса и яйцепродукции за формулой Ивка-Мельника.

Подробнее...

Новости технологий

Ученые и специалисты ветеринарной медицины Университета Аубурн, США создали экспертную систему по диагностике заболеваний птицы
Справочная система по диагностике заболеваний птицы

Подробнее

 

В Нидерландах создали робота для сбора куриных яиц. Робот Poultry Bot также выполняет дополнительные функции мониторинга микроклимата.

Робот PoultryBot для сбора яицАддералл цена по материалам сайта.

Межведомственный сборник научных трудов "Птицеводство"

Последний 72-й номер межведомственного научно-производственного сборника "Птицеводство"

Подробнее

 

Мясояичние куры Геркулес и индейки кросса Харьковский 56

 

Продуктивность индеек кросса Харьковсковский 56

 

 УДК 636.5 Каталог племінних ресурсів сільськогосподарської птиці України / Ю.О. Рябоконь, В.О. Пабат, Д.М. Микитюк, В.В. Фролов, О.О. Катеринич,
Ю.В. Бондаренко, Т.В. Мосякіна, О.Т. Гадючко, Г.Т. Коваленко, В.П. Богатир, Ю.С. Лютий / Під редакцією Ю.О. Рябоконя /Харків., 2005.-78 с.


У каталозі:

  • Викладено інформацію щодо історії створення, характеристик продуктивних та екстер’єрних ознак різних видів сільськогосподарської птиці, яка розводиться в Україні.
  • Наведено адреси та телефони племінних господарств різних форм власності, де можна придбати племінні яйця та добовий молодняк курей, індиків, качок, гусей, перепелів, страусів, фазанів.
  • Довідник-каталог розрахований на фахівців спеціалізованих птахівничих господарств, власників фермерських та підсобних господарств, науковців та викладачів ВУЗів, коледжів зоотехнічного профілю.
  • При створенні видання авторами були використані матеріали рекламних проспектів фірм, якими створено кроси та породи сільськогосподарської птиці, та атестації племінних господарств.


Передмова

В останній час розвиток птахівництва в Україні прискорюється з кожним роком. Виробництво яєць і м'яса птиці зосереджено як у сільськогосподарських підприємствах всіх форм власності, так і в присадибних господарствах населення.

Досягнення великих обсягів виробництва яєць і м'яса птиці можливо лише за рахунок безперебійного забезпечення товаровиробників високоякісною і різноманітною птицею, яка була б пристосована до використання в різних типах господарств, а саме в умовах інтенсивного ведення птахівництва та невеликих фермерських господарствах.

Для виробництва яєць зараз в Україні використовують промислові кроси як з білою, так і з коричневою шкаралупою яєць, в основному зарубіжних селекційних фірм, оскільки ці кроси в умовах інтенсивних технологій характеризуються високими показниками продуктивності.

Населення, як правило, використовує яєчно-м'ясні породи і популяції курей, які мають нижчі показники несучості, ніж яєчні промислові кроси, але менш вибагливі до умов годівлі та утримання.

Для виробництва м'яса бройлерів в Україні використовують кроси провідних селекційних фірм Європи, США і частково кроси, створені в Росії.

Для виробництва м'яса індиків використовують кроси важкого і середнього типу; качок - як промислові кроси з високим вмістом жиру в тушці, так і окремі породи, добре пристосовані до умов України і з пониженим вмістом жиру в тушці; гусей – породи важкого, середнього і легкого типу.

В останні роки в Україні почали займатись також розведенням перепелів та екзотичної птиці – страусів, фазанів. Є вже досить великі стада цієї птиці.

Мета видання даного каталогу – надати інформацію товаровиробникам птахівничої продукції і всім, хто любить розводити птицю на подвір’ї, щодо порідних і продуктивних особливостей племінних (генетичних) ресурсів всіх видів птиці в Україні та адреси племінних господарств, які на даний час займаються її розведенням.

Матеріали підготовлені за результатами атестації племінних господарств у 2005 році (Наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук № 766/130 від 29.12.2005 р.). Всього по всіх видах птиці атестовано 165 племінних птахівничих господарств, із них: статус племінного заводу (ПЗ) присвоєно 9 господарствам, племптахорепродуктора першого порядку (ППР-1) – 13, племптахорепродуктора другого порядку (ППР-2) – 144.

У племзаводі виводять нові лінії, кроси та породи птиці, поліпшують деякі господарчо-корисні ознаки або підтримують їх на досягнутому рівні у вже існуючих лініях, кросах, породах. Для цього в племзаводі проводиться поглиблена селекційно-племінна робота з індивідуальною оцінкою за комплексом господарсько-корисних ознак кожної самки і самця при врахуванні також показників батьків, сестер, напівсестер.

Отже, в племзаводі знаходиться найбільш цінний у генетичному відношенні племінний матеріал. Стадо, яке знаходиться у племінному заводі, називається селекційним і розводять в ньому вихідні лінії кросу (породи). З племзаводу ці лінії у певному співвідношенні реалізують племптахорепродукторам 1-го порядку, де їх схрещують за прийнятою для кожного кросу схемою, і це стадо у ППР-1 називають прабатьківським. Воно служить для одержання батьківських і материнських форм кросу, які передають племптахорепродукторам другого порядку, де їх схрещують і видають товаровиробникам яєць чи м'яса птиці фінальний гібридний продукт (якщо це крос) чи чистопорідну птицю (якщо це порода).

Отже, в кожному із цих типів племгосподарств якість племінної продукції різна, тому і ціна неоднакова: найменша вона на продукцію із ППР-2, найбільша – із племзаводу.

Хотілося б звернути увагу на те, що високоцінний високопродуктивний кінцевий продукт, який одержують у цьому ланцюгу племінних господарств, можна одержати тільки при дотриманні чіткої схеми відтворення птиці, яку рекомендують фірми, що створили даний вид секційного досягнення.

Дані про продуктивні якості птиці взяті з рекомендацій фірм, що створили ті чи інші кроси, породи і займаються їх розповсюдженням.

Збереження генофонду птиці – веління часу

Перепечатка материалов без ссылки на наш сайт запрещена!

 

 

Украинское отделение ВНАП

Сегодня ВНАП – наибольшая международная общественная птицеводческая организация, представленная в 70 странах мира и насчитывает больше чем
7 000 членов >>>


Архив видео и фотоматериалов конференций по птицеводству, организованных Институтом птицеводства Национальной академии аграрных наук и проводимых в г. Алушта >>>


 

 

Птица для птиусадебных хозяйств

Птица селекции Института птицеводства НААН для приусадебных и фермерских хозяйств >>>


Все для птицеводов

В интернет-магазине "ДЛЯ ПТИЦЕВОДОВ" предлагаются рекомендации для организации эффективного фермерского и приусадебного хозяйства: брошюры, книги и другие товары >>>


 

Разработана компьютеризиро-ванная модель повышения экономической эффективности птицеводческого предприятия.
В качестве критериев оптимизации модели выбран общую массу прибыли за год и рентабельность производства. В случае предприятия по выращиванию мясо-яичной птицы конечным результатом такой план производства, который обеспечит максимально-возможные экстремумы выбранных критериев. >>>