Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 Hosting Ukraine
Как организовать организацию организации ??
⇑ На верх ⇑

Калькулятор кормов

Расчитывает суточную норму кормления индеек в зависимости от температуры в птичнике, сырого протеина, обменной энергии, живой массы, суточного привеса и яйцепродукции за формулой Ивка-Мельника.

Подробнее...

Новости технологий

Ученые и специалисты ветеринарной медицины Университета Аубурн, США создали экспертную систему по диагностике заболеваний птицы
Справочная система по диагностике заболеваний птицы

Подробнее

 

В Нидерландах создали робота для сбора куриных яиц. Робот Poultry Bot также выполняет дополнительные функции мониторинга микроклимата.

Робот PoultryBot для сбора яицМежведомственный сборник научных трудов "Птицеводство"

Последний 72-й номер межведомственного научно-производственного сборника "Птицеводство"

Подробнее

 

Мясояичние куры Геркулес и индейки кросса Харьковский 56

 

Продуктивность индеек кросса Харьковсковский 56

 

 УДК 636.5 Каталог племінних ресурсів сільськогосподарської птиці України / Ю.О. Рябоконь, В.О. Пабат, Д.М. Микитюк, В.В. Фролов, О.О. Катеринич,
Ю.В. Бондаренко, Т.В. Мосякіна, О.Т. Гадючко, Г.Т. Коваленко, В.П. Богатир, Ю.С. Лютий / Під редакцією Ю.О. Рябоконя /Харків., 2005.-78 с.


У каталозі:

  • Викладено інформацію щодо історії створення, характеристик продуктивних та екстер’єрних ознак різних видів сільськогосподарської птиці, яка розводиться в Україні.
  • Наведено адреси та телефони племінних господарств різних форм власності, де можна придбати племінні яйця та добовий молодняк курей, індиків, качок, гусей, перепелів, страусів, фазанів.
  • Довідник-каталог розрахований на фахівців спеціалізованих птахівничих господарств, власників фермерських та підсобних господарств, науковців та викладачів ВУЗів, коледжів зоотехнічного профілю.
  • При створенні видання авторами були використані матеріали рекламних проспектів фірм, якими створено кроси та породи сільськогосподарської птиці, та атестації племінних господарств.


Передмова

В останній час розвиток птахівництва в Україні прискорюється з кожним роком. Виробництво яєць і м'яса птиці зосереджено як у сільськогосподарських підприємствах всіх форм власності, так і в присадибних господарствах населення.

Досягнення великих обсягів виробництва яєць і м'яса птиці можливо лише за рахунок безперебійного забезпечення товаровиробників високоякісною і різноманітною птицею, яка була б пристосована до використання в різних типах господарств, а саме в умовах інтенсивного ведення птахівництва та невеликих фермерських господарствах.

Для виробництва яєць зараз в Україні використовують промислові кроси як з білою, так і з коричневою шкаралупою яєць, в основному зарубіжних селекційних фірм, оскільки ці кроси в умовах інтенсивних технологій характеризуються високими показниками продуктивності.

Населення, як правило, використовує яєчно-м'ясні породи і популяції курей, які мають нижчі показники несучості, ніж яєчні промислові кроси, але менш вибагливі до умов годівлі та утримання.

Для виробництва м'яса бройлерів в Україні використовують кроси провідних селекційних фірм Європи, США і частково кроси, створені в Росії.

Для виробництва м'яса індиків використовують кроси важкого і середнього типу; качок - як промислові кроси з високим вмістом жиру в тушці, так і окремі породи, добре пристосовані до умов України і з пониженим вмістом жиру в тушці; гусей – породи важкого, середнього і легкого типу.

В останні роки в Україні почали займатись також розведенням перепелів та екзотичної птиці – страусів, фазанів. Є вже досить великі стада цієї птиці.

Мета видання даного каталогу – надати інформацію товаровиробникам птахівничої продукції і всім, хто любить розводити птицю на подвір’ї, щодо порідних і продуктивних особливостей племінних (генетичних) ресурсів всіх видів птиці в Україні та адреси племінних господарств, які на даний час займаються її розведенням.

Матеріали підготовлені за результатами атестації племінних господарств у 2005 році (Наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук № 766/130 від 29.12.2005 р.). Всього по всіх видах птиці атестовано 165 племінних птахівничих господарств, із них: статус племінного заводу (ПЗ) присвоєно 9 господарствам, племптахорепродуктора першого порядку (ППР-1) – 13, племптахорепродуктора другого порядку (ППР-2) – 144.

У племзаводі виводять нові лінії, кроси та породи птиці, поліпшують деякі господарчо-корисні ознаки або підтримують їх на досягнутому рівні у вже існуючих лініях, кросах, породах. Для цього в племзаводі проводиться поглиблена селекційно-племінна робота з індивідуальною оцінкою за комплексом господарсько-корисних ознак кожної самки і самця при врахуванні також показників батьків, сестер, напівсестер.

Отже, в племзаводі знаходиться найбільш цінний у генетичному відношенні племінний матеріал. Стадо, яке знаходиться у племінному заводі, називається селекційним і розводять в ньому вихідні лінії кросу (породи). З племзаводу ці лінії у певному співвідношенні реалізують племптахорепродукторам 1-го порядку, де їх схрещують за прийнятою для кожного кросу схемою, і це стадо у ППР-1 називають прабатьківським. Воно служить для одержання батьківських і материнських форм кросу, які передають племптахорепродукторам другого порядку, де їх схрещують і видають товаровиробникам яєць чи м'яса птиці фінальний гібридний продукт (якщо це крос) чи чистопорідну птицю (якщо це порода).

Отже, в кожному із цих типів племгосподарств якість племінної продукції різна, тому і ціна неоднакова: найменша вона на продукцію із ППР-2, найбільша – із племзаводу.

Хотілося б звернути увагу на те, що високоцінний високопродуктивний кінцевий продукт, який одержують у цьому ланцюгу племінних господарств, можна одержати тільки при дотриманні чіткої схеми відтворення птиці, яку рекомендують фірми, що створили даний вид секційного досягнення.

Дані про продуктивні якості птиці взяті з рекомендацій фірм, що створили ті чи інші кроси, породи і займаються їх розповсюдженням.

Збереження генофонду птиці – веління часу

Перепечатка материалов без ссылки на наш сайт запрещена!

 

Объявления

Гарячі пропозиції від станції птахівництваПринимаем заказы на суточный молодняк и инкубационные яйца яичных кур, мясояичных кур Геркулес и индеек кросса Харьковский.

тел.: (095) 250-50-02,
(097)-928-46-44

Подробнее ...

 

Украинское отделение ВНАП

Сегодня ВНАП – наибольшая международная общественная птицеводческая организация, представленная в 70 странах мира и насчитывает больше чем
7 000 членов >>>


Архив видео и фотоматериалов конференций по птицеводству, организованных Институтом птицеводства Национальной академии аграрных наук и проводимых в г. Алушта >>>


 

 

Птица для птиусадебных хозяйств

Птица селекции Института птицеводства НААН для приусадебных и фермерских хозяйств >>>


Все для птицеводов

В интернет-магазине "ДЛЯ ПТИЦЕВОДОВ" предлагаются рекомендации для организации эффективного фермерского и приусадебного хозяйства: брошюры, книги и другие товары >>>


 

Разработана компьютеризиро-ванная модель повышения экономической эффективности птицеводческого предприятия.
В качестве критериев оптимизации модели выбран общую массу прибыли за год и рентабельность производства. В случае предприятия по выращиванию мясо-яичной птицы конечным результатом такой план производства, который обеспечит максимально-возможные экстремумы выбранных критериев. >>>