Науковий керівник:

Білецька Г.В.


Короткий опис ЗНР

Серологічні методи визначення антитіл до поліомавірусу та реовірусу

Серологічна діагностика поліомавірусної інфекції водоплавної птиці полягає у проведенні реакції нейтралізації (мікрометодом з постійною дозою вірусу) з використанням гіперімунної сироватки крові до збудника поліомавірусної інфекції з титром 1:2560 та нормальної контрольної сироватки крові. Використовується культура нирок ембріонів гусей.
Серологічна діагностика реовірусної інфекції водоплавної птиці полягає у проведенні реакції непрямої гемаглютинації з використанням гіперімунної сироватки крові до збудника реовірусної інфекції з титром 1:128, нормальної контрольної сироватки крові та еритроцитарного діагностикуму, виготовленого із вітчизняного польового ізоляту реовірусу водоплавної птиці.

Очікуваний результат

Методи дозволять провести епізоотологічний моніторинг та визначити ступінь поширення вказаних хвороб у птахогосподарствах України

Публікації, охоронні документи

1. Музика Н.М. Циркуляція імуносупресивних вірусів серед свійської водоплавної птиці в Україні / Н.М. Музика, Н.П. Грибкова, Г.В. Білецька // Третій щорічний регіональний науковий симпозіум в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, Київ, 16-20 квітня 2018 р.) : Збірник тез. – Київ, 2018. – С. 196.
2. Білецька Г.В. Перше виявлення поліомавірусу у свійських гусей в Україні (моніторинг циркуляції та вивчення біологічних властивостей) / Г.В. Білецька, П.С. Юрко, Н.П. Грибкова та ін. // Третій щорічний регіональний науковий симпозіум в рамках концепції «Єдине здоров’я» (Україна, Київ, 16-20 квітня 2018 р.) : Збірник тез. – Київ, 2018. – С. 198.

Напрям, сфера, об’єкт застосування

Розробка призначена для спеціалістів науково-дослідних установ та лабораторій ветеринарної медицини мікробіологічного профілю

Авторський колектив

Г.В. Білецька, к.б.н., Н.М. Музика, к.в.н.

Розробник

Державна дослідна станція птахівництва НААН,
тел. (057 47) 78 000, E-mail: poultry@meta.ua


Відділ селекції, технології та інноваційного менеджменту

Отримати консультацію

Оновлено: 22.4.2021

Попередня розробка >>>


Hosting Ukraine