НТП, В рамках якої була створена ЗНР

№-

Науковий керівник:

Артеменко О.Б.


Короткий опис ЗНР

Фізіологічний метод попередження насиджування у індичок на основі кормової добавки, до складу якої входять водорозчинні солі нікелю. Даний метод здійснюється шляхом введення в основний раціон індичок, починаючи з 3-4 тижня (після знесення самкою 10-15 яєць) від початку продуктивного періоду, хлориду нікелю у вигляді шестиводного кристалогідрату в кількості 100 мг/кг корму (у перерахунку на чистий метал). Застосування даного методу сприяє зниженню кількості квочок у 8 разів (на 12,7 %) у порівнянні з контролем, а при використанні фізіологічного методу на основі сульфату цинку, з кормової добавкою, до складу якої входить сульфат цинку в кількості 1г/кг корму, який э безпосереднім аналогом методу – 5,4 %. Таким чином, розроблений метод по своїй ефективності переважає всі існуючі аналоги.

Застосування методу дозволяє отримати на 1,23 – 1,50 яєць або 1,0 - 1,2 індичат більше на одну початкову індичку. Економічний ефект складає 32,4 грн. на одну індичку за продуктивний період.

 

Метод впроваджено на експериментальній фермі «Збереження державного генофонду птиці» ДДСП НААН на індичках білої широкогрудої породи при проведенні досліджень по темі 23.02.01.10.Ф.04 “Вивчення можливості міжвидових трансплантацій яєчників птиці”. Акт впровадження розробки від 7.10.2014 року.

-


Лабораторія біології репродукції сільськогосподарської птиці

Отримати консультацію

Оновлено: 3.5.2015

Попередня розробка >>>


Hosting Ukraine