НТП, В рамках якої була створена ЗНР

№-

Науковий керівник:

Мельник О.В.


Короткий опис ЗНР

До складу обладнання входять:

- розташовані на каркасі в два ряди, один або два яруси групові клітки з навісними дверцятами, які можуть бути швидко переналагоджені в 2-х або 3-ярусну сітчасту підлогу;

- встановлені в клітках з можливістю легкої зміни положення по висоті автонапувалки і бункерні годівниці;

- засоби обігрівання молодняку птиці в початковий період вирощування на основі застосування інфрачервоних ламп або електрообігрівних панелей з регульованою температурою нагріву;

- трапи-сідала для розміщення птиці та її переміщення із зони підстилки на яруси сітчастої підлоги;

- годівниці і напувалки, встановлені на підлозі.

Монтаж обладнання здійснюється за модульним принципом.

Обладнання забезпечує:

- розміщення, годівлю, напування та обігрівання молодняку птиці;

- можливість його вирощування спочатку - клітковим, а далі - альтернативним (на багатоярусній підлозі) способами.

Технологія вирощування молодняку індиків із використанням цього обладнання передбачає його вирощування до 6-тижневого віку клітковим способом, а в подальшому на багатоярусній підлозі із застосуванням науково обґрунтованих за даними експериментальних досліджень технологічних параметрів.

Експериментальне обладнання дає змогу збільшити щільність посадки птиці у пташнику порівняно з вирощуванням на підлозі в 1,5-2 рази та підвищити її збереженість в початковий період вирощування, знизити питомі енерговитрати на опалення пташника на 10-30%, на освітлення на 30-50%, витрати праці на обслуговування птиці в 1,3-1,5 рази.

При вирощуванні молодняку індиків запропоноване обладнання забезпечило підвищення місткості пташника порівняно з вирощуванням на підстилці в 1,5 рази, збереженості індиченят на 4,8%, їх живої маси в 17-тижневому віці на 4,3%, зниження питомих витрат кормів на 3,7%.

Обладнання і технологія рекомендуються для застосування при проведенні експериментальних досліджень та до апробації. У разі позитивних результатів апробації обладнання може бути рекомендовано до серійного виробництва, технологія до впровадження. Потенційні споживачі продукції - присадибні господарства загальною кількістю близько 500 тис. домогосподарств, фермерські птахівницькі господарства – близько 20 тис. господарств.

-


Лабораторія технології виробництва продукції птахівництва

Отримати консультацію

Оновлено: 3.5.2015

Попередня розробка >>>