НТП, В рамках якої була створена ЗНР

№0108U001571. Розробити біологічно обумовлені методи та прийоми створення комплексної системи збереження і раціона-льного використання наці-онального генофонду сіль-ськогосподарської птиці

Науковий керівник:

Кандидат сільськогосподарських наук Катеринич Олег Олександрович


Короткий опис ЗНР

Збережено та удосконалено генофонд рідкісних та зникаючих порід курей (9 одиниць), українських популяцій качок (5 одиниць), гусей (7 одиниць). Визначено рівень міжпородної гетерогенності генофондного стада птиці за типовими породними кількісними та якісними ознаками.

Розроблено морфотипологічну характеристику українських популяцій качок за екстер"єрними та продуктивними ознаками. Встановлено наявність внутрішньопорідної диференціації за морфотипами забарвлення пуху. Функціонує кріобанк сперми цінного генетичного матеріалу півнів. Всього в кріобанку Інституту птахівництва зберігається 7200 доз (3600 пайєт) сперми півнів генофондових порід.

Створена колекція генофондних порід і популяцій різних видів птиці представляє унікальний фонд цінних генів і є національним надбанням та гордістю держави.

Збережено 21 породу та породні групи сільськогосподарської птиці. Деякі з них не мають аналогів у світі.

Кріобанк сперми півнів цінних генотипів та частина порід використовується при створенні нових селекційно значимих форм в ході гібридизації.

Розробка є складовою науково-технічної програми "Збереження генофонду с-г тварин".


Лабораторія селекції і збереження генофонду птиці

Отримати консультацію

Оновлено: 4.5.2015

Попередня розробка >>>


Hosting Ukraine