НТП, В рамках якої була створена ЗНР

№0108U001563. Визначити антагоністичні та синергістичні відносини мікроелементів в репродуктивному циклі птиці

Науковий керівник:

кандидат біологічних наук Тагіров Махсуд Тагірович


Короткий опис ЗНР

Спосіб передбачає застосування кормової добавки до раціону індичок у кількості 1%. Кормова добавка містить сульфат цинку і бромкриптин, застосування яких призводить до попередження підвищення рівня гормону пролактину, за рахунок чого кількість квочок в промисловому стаді зменшується більш ніж на 50%. Крім цього, підвищується заплідненість яєць та вивід індичат. Це дає змогу отримати додатково 8,2 племінних яєць або близько 6 індичат від однієї індички. Економічний ефект становить 140 гривень на 1 індичку за племінний сезон.

Розроблений метод базується на глибокому вивченні нейрогормональних механізмів становлення репродуктивної системи, її розвитку, виникнення процесу насиджування. Запропонований спосіб основано на попередженні підвищення рівня основного гормону насиджування – пролактину, за рахунок чого кількість квочок у промисловому стаді незначна.

Застосування способу не порушує фізіологічного стану птиці, тому вона підтримує високий рівень продуктивності протягом всього племінного сезону. Аналогічних розробок в Україні і Росії немає. З ростом кількості індиківничих підприємств масштаб впровадження буде зростати. Оскільки спосіб виконується дуже легко і не потребує значних витрат на реагенти, а технологічно нових операцій немає попередження насиджування можна буде впроваджувати у більшість господарств, так як приносить значний економічний ефект.


Лабораторія біології репродукції сільськогосподарської птиці

Отримати консультацію

Оновлено: 3.5.2015

Попередня розробка >>>


Hosting Ukraine