НТП, В рамках якої була створена ЗНР

№0108U001564. Вивчити біохімічні та фізіологічні особливості процесів синтезу і біотрансформації мікотоксинів ферментами мікроорганізмів і рослин та механізми їх токсичної дії на тваринний організм

Науковий керівник:

Доктор ветеринарних наук Котик Анатолій Миколайович


Короткий опис ЗНР

Використання пробіотичного препарату БПС-44 на основі штаму Bacillus subtilis 44-p як препарату с мікотоксинтрансформуючим ефектом при Т-2 і НТ-2 токсикозі курей. Препарат на тлі мікотоксикозів призводить до нормалізації вмісту білка, лі-підів і холестерину в жовтку яєць та підвищення маси яєць і покращення їх якості.

Препарат БПС-44 розроблено в Інститут сільськогосподарської мікробіології (м.Чернігів). Рекомендовано застосовувати для профілактики та лікування шлунково-кишкових захворювань молодняку великої рогатої худоби. Проведеними дослідженнями в Інституті птахівництва доведено ефективність використання цього препарату і при мікотоксикозах птиці. Розроблено спільні методичні рекомендації «Пробіотичні препарати у тваринництві та кормовиробництві». Методичні рекомендації видаються Інститутом сільськогосподарської мікробіології.

Методичні рекомендації мають інформативне значення – містять корисну інформацію про можливість та ефективність використання деяких видів пробіотиків. Але спосіб застосування пробіотиків на основі Bacillus subtilis саме для профілактики та лікування мікотоксикозів є новим і його можна рекомендувати для практичного використання у птахівницьких господарствах.


Лабораторія годівлі птиці та мікотоксикології

Отримати консультацію

Оновлено: 3.5.2015

Попередня розробка >>>